Villa Hrdlička se Vám představuje...

06.06.2019

Výběr svatebního místa bývá pro snoubence jedním z prvních společných rozhodnutí. Začíná tím celé svatební plánování. Nejdůležitější bývá vyjasnit si představu o dokonalé svatbě. Má být romantická, pohádková, klasická nebo snad okázalá? Jarní, letní podzimní anebo zimní? Uvnitř či raději uprostřed přírody? A kolik hostů si má užít den "D" společně se snoubenci? Odpovědi na tyto otázky pomohou najít to správné místo pro svatbu. My máme ještě jednu otázku. Co takhle uspořádat svatbu v secesní vile uprostřed města? Vyzpovídali jsme pro vás manažerku jedné takové krásné vily, paní Kateřinu Skočdopole. Má na starosti Villu Hrdlička v České Lípě.

Kateřino, můžete nám v krátkosti Villu Hrdlička představit?

Samozřejmě. A ráda! Svatby Ville Hrdlička opravdu sluší. Obřad je možné doprovázet na klavírním křídle Förster. Fotografie u tohoto nádherného nástroje jsou skvostné, stejně jako komorní koncerty. Když už jsem zmínila fotografie, všechny bývají úžasné. I interiéru i exteriéru vily. Parkování je zajištěno přímo na místě. Dokážeme udělat svatbu na klíč, tzn. zajistit vše, co je třeba. K vile patří nádherná zahrada, která je skvělá třeba i pro rodinné oslavy, výstavy a slavnostní udílení. Ve vile také probíhají školení pro firmy.

Villa Hrdlička byla postavena na přelomu 19. a 20. století a nese v sobě nádech elegance dané doby. Dodává tak ještě dnes kouzlo všem slavnostním příležitostem, které se v ní pořádají. V minulosti vila sloužila jako soukromé sídlo židovské rodiny Altschulů. Původní majitelé byli nuceni své sídlo opustit. Utekli, bohužel neúspěšně, před nacistickým režimem. Současný majitel, Ing. Martin Hrdlička, vrátil na začátku 21. století chátrající vile původní lesk a noblesu.

To zní zajímavě! V čem si myslíte, že je Villa Hrdlička odlišná od ostatních svatebních míst na Českolipsku?

Je to takový malý zámek v centru města, kde můžete pohodlně zaparkovat v areálu a nikdo cizí vás nebude rušit.

Kde se vzala myšlenka na pořádání svateb? Jak dlouho tuto možnost ve vile nabízíte?

Svatební obřady se ve vile konají od roku 2016. V roce 2011 skončila renovace objektu a byl zahájen provoz. Svatba je významná událost v životech lidí a Villa Hrdlička tento důležitý akt jen podtrhuje. Svatební obřad nebo hostina ve vile bývají nezapomenutelné. Obřady do vily prostě patří, zejména ty romantické.

Jak je na tom vila s obsazeností termínů? Jak dlouho dopředu se na vás mají snoubenci obracet?

Výhodou vily je, že funguje v týdnu, tudíž víkendové svatební termíny bývají poměrně volné. Snoubenci se na nás mohou obracet kdykoliv. Termíny pro příští rok budou od matriky k dispozici nejdříve v listopadu. Nicméně po domluvě s matrikou je možné požádat i o mimořádný termín.

Ve Ville Hrdlička pořádáte civilní obřady. Spolupracujete tedy s matrikou a dokážete tak snoubencům zamluvit termín svatby a vyzjistit všechny další formality svatebního obřadu?

Ano, s matrikou v České Lípě spolupracujeme a dokážeme snoubencům předat všechny základní informace o termínech i průběhu obřadu.

V jakém rozsahu je možné uspořádat svatbu ve Ville Hrdlička? Nabízíte pouze pronájem prostor po dobu obřadu, nebo je možné strávit ve vile celý svatební den?

Prostory vily si můžou snoubenci pronajmout jak pro obřad, tak i pro celý jejich svatební den. Snoubencům se snažíme maximálně vycházet vstříc. Jako příklad uvedu třeba možnost přivézt si věci potřebné ke svatbě dopředu atp. 

Villa Hrdlička se pyšní krásnými vnitřními prostory. Jaká je jejich kapacita?

Elegantní prostory vily se hodí pro menší až střední svatby. Podle počtu svatebčanů vždy navrhneme vhodnou variantu. Malá svatba se může konat třeba v hudebním salónku s pohledem do zahrady. Ten má kapacitu až 25 osob. Velký sál má třeba až 70 míst k sezení. Náš dosavadní rekord je svatba pro 80 lidí. 

Lze pro svatební obřad využít i přilehlou zahradu? Máte k dispozici vlastní vybavení, například slavobránu, obřadní stolek nebo židle pro svatebčany?

Krásná zahrada vily je pro obřady k dispozici. Stejně tak i vybavení. Již zmiňovanou slavobránu i bílé potahy na židle můžeme pro svatbu zapůjčit. Zajišťujeme i výzdobu dle aktuálních požadavků snoubenců. Sezení pro snoubence, svědky i rodiče jsou v ceně obřadu.

V poslední době přibývá svateb, jejichž součástí je i domácí mazlíček. Je ve Vašich prostorách přítomnost psa či kočky povolená?

Svatbu s mazlíčkem jsme u nás ještě neměli, ale nebráníme se tomu. Všechno je o vzájemné domluvě.

Jaké zázemí může Villa Hrdlička nabídnout pro catering, hostinu, přípravu nevěsty a ženicha apod.?

Pro nevěstu a ženicha po dohodě rádi připravíme malý pokoj, kde si mohou odložit osobní věci, šaty na večer, náhradní obuv a vše potřebné. Catering může mít k dispozici některý z přilehlých salónků či přímo kuchyňku na přípravu a výdej občerstvení. Je to jako všechno na domluvě.

Jaké další služby pro snoubence zajišťujete?

Máme řadu osvědčených partnerů, díky kterým jsme schopni zajistit téměř všechno. Svatební výzdobu, catering, ubytování pro svatebčany, hudební doprovod a dokonce i vypouštění holubic. Zajišťovali jsme už i historická vozidla, když si nevěsta přála dorazit na obřad netradičně. No a díky vám, svatebním koordinátorkám, můžeme nyní snoubencům nabídnout kompletní svatbu na klíč. 

Disponuje vila vlastní svatební výzdobou? Je možné, aby si nevěsta přivezla dekorace, aby ladily s konceptem celé svatby?

Svatební výzdobu máme bílou, ale doplnili jsme nově i zlatou, stříbrnou či růžovou. Snažíme se jít s trendy, a proto výzdobu neustále doplňujeme. Pokud si bude nevěsta přát svou dekoraci, nejsme proti. Jsme vždy otevřeni novým nápadům.

Můžou si snoubenci zajít na osobní prohlídku Villy Hrdlička a přilehlého okolí?

Ano, určitě. A snoubencům to maximálně doporučuji. Tímto všechny snoubence, kteří uvažují o svatbě u nás, srdečně zvu. Přijďte se k nám podívat a o všem pohovořit osobně, těším se na vás!


Děkujeme za rozhovor a poskytnuté fotografie milé Kateřině Skočdopole. Věříme, že i díky ní jsou události ve Ville Hrdlička, a nejen ty svatební, radostí.

Bližší informace i s kontaktem najdete na webu www.villa-hrdlicka.cz