Svatební výslužka jako památka pro vaše hosty

03.09.2020

Nedílnou součástí svatebních příprav by mělo být také zamyšlení, jakým způsobem budete chtít svým svatebním hostům poděkovat. Každá nevěsta si láme hlavu nad tím, jaká drobnost by svatebčany co nejvíce potěšila a zároveň jim byla třeba i k užitku. Pokud se rozhodnete drobné dárky vyrábět svépomocí, budete potřebovat dostatečný časový prostor na nákup materiálu a kompletaci. V případě, že zvolíte výrobu dodavatelem, je naopak potřeba počítat také s individuálními dodacími lhůtami. V obou případech je tedy důležité začít výslužku řešit s odpovídajícím předstihem. Nyní se s vámi podělíme o naše tipy na drobnosti, které se objevují na našich svatbách úplně nejčastěji:

Jedlé dárky

Oblíbená sladká tečka svatebního veselí a nemusí se vždy jednat o klasické svatební koláčky v krabičce. Stále častější obdobou jsou třeba minizákusky, cupcakes, muffiny atd. Někdy se rozkrájí i zbylý svatební dort.

Další možností jsou vína, med, medoviny, marmelády, mandle, čokoládky, bonbony, žvýkačky, perníčky nebo třeba lízátka. Vše samozřejmě vyšperkované etiketou s vašimi iniciály a datumem svatby. Zaručeně potěšíte každého milovníka sladkostí, od těch nejstarších, po nejmenší. 

Stále více se nám osvědčuje také vtipná pozornost pro dospělé - voda s tabletkou na pozdější bolehlav :-)

Něco na památku

Pokud ale preferujete spíše trvalejší dárky a máte pocit, že sladkého a jídla je na svatbě dost.. nabízí se vám obrovská možnost výběru. Nejčastěji se osvědčují mýdla, vonné svíčky, hrnky (obzvláště u svateb v chladném počasí je ocení úplně každý - třeba na svařák). Dále to mohou být zrcátka, placatky nebo náramky (skvělé dárky pro svědky, svědkyně a družičky).

Samostatnou kapitolou jsou svatební noviny. Jejich výhoda je právě v tom, že se dají použít nejen jako zábava (příjemné čtení ke kávě a dortu), ale také jako památka, kterou si mohou svatebčané odnést s sebou domů. A věřte, že se k nim budou po svatbě rádi vracet a listovat si v nich. 

Další alternativou mohou být papírové taštičky naplněné vlastně čímkoliv, o čem si myslíte, že vaše hosty potěší. Ať už jde o kombinaci sladkostí, medu, marmelády, láhve něčeho ostřejšího, nebo třeba jen drobností. Tím mohou být svatební tužky, minibonboniéry (pralinky) nebo kartička s poděkováním. Ta by měla být ve stejném designu jako svatební oznámení a další tiskoviny. Text může být libovolný, například i prosté "děkujeme, že jste s námi"

Pokud budou součástí svatebního dne i děti, ničím je nepotěšíte víc, než speciálním dárkem pro ně. Nám se nejvíce osvědčila malá taštička plná překvapení. Obsahem bývají bonbony, omalovánky, pastelky, drobná hračka, nafukovací balónky nebo třeba bublifuk. A vaši nejmenší hosté budou mít o zábavu postaráno.

Důležité je myslet i na ty, kteří se svatby nemohli z nejrůznějších důvodů osobně zúčastnit. Pokud chcete potěšit i je, můžete jim také poslat kousek dortu či něco dobrého na zub. Určitě je velice potěšíte.

No a jestli chcete být originální, můžete svým hostům po svatbě rozeslat i kartičky/krátké dopisy s poděkováním. Pokud je budete psát ručně, budou pro vaše milé o to cennější! Nabízí se Vám tak prostor pro poděkování nejen za samotný svatební den, ale také třeba za dary (i ty finanční). Ocenit také můžete pomoc u těch, kteří vám byli k ruce během příprav, výzdoby atd. Do obálky můžete přiložit třeba i fotku ze svatebního dne nebo kontakt na vás, pokud se po svatbě stěhujete na jinou adresu.

Své milé můžete obdarovat také "živým" dárkem. Nemáme na mysli nic jiného, než rostliny v malých, roztomilých květináčích. Skvěle doladí koncept vaší svatby a také domovy vašich hostů. Pro tento účel jsou nejvhodnější sukulenty a malé kaktusy.

Tajný tip

Zvolený minidárek můžete použít také jako součást dekorace na svatební tabuli, skvěle totiž poslouží jako jmenovka.