Jak vytvořit svatební mood board?

03.06.2020

Co si představíte, když se řekne svatební mood board? Nebo jste o něm ještě neslyšeli?

Je to vlastně jakási inspirativní nástěnka, náladovka.. která je podle nás velice důležitou součástí v průběhu svatebních příprav.

Její využití oceníte především ve fázi plánování, kdy Vám skvěle poslouží jako vodítko a nenahraditelný pomocník. Ve zkratce - díky této koláži jednoduše ukážete všem svatebčanům, ale také svatebním dodavatelům, jak si svou vysněnou svatbu představujete. Do jakých barev by měla být sladěná, v jakém duchu se vlastně celá slavnost ponese a jaké dekorace preferujete. Jak všichni víme, každý z nás si pod označením "boho svatba" může představit něco trochu jiného a také každá barva má desítky odstínů a každý z nich přitom dodá vaší svatbě úplně jiný nádech. Touto koláží pomůžete všem, kdo Vám se svatbou pomáhají, aby si dokázali přesně představit, o jaké svatbě sníte a předejdete případnému nedorozumění.

Jak tedy začít? Nejdříve hledejte inspiraci všude kolem. Projděte veletrhy, prohlížejte katalogy a magazíny, navštivte svatební salóny.. a v neposlední řadě věnujte pozornost sociálním sítím. Z našich zkušeností se vyplatí omrknout pár svatebních skupin na Facebooku, ale zásadní zdroj inspirace pro vás bude určitě Pinterest. Jenom vás chceme předem varovat, že si na něm rychle vypěstujete závislost :)

A teď už k samotné podobě mood boardu..

Jsou nevěsty, které nedají dopustit na klasiku a schovávají si nejrůznější výstřižky, látky, fotky, vizitky a zápisky v diářích. Užívají si pak každou chvíli, kdy se mohou těmito poklady probírat a berou je s sebou na schůzky s jednotlivými dodavateli. Po svatbě si z nich tvoří různé koláže, nástěnky nebo obrazy na památku. 

Ale v případě, že jste milovnicí chytrých zařízení a máte neustále po ruce tablet, telefon nebo notebook, pro Vás bude možná jednodušší a přirozenější vytvořit mood board z jednotlivých pinů (inspirativní fotky na Pinterestu), které si průběžně budete přidávat na speciálně určenou nástěnku. Fantazii se meze nekladou. Ať už Vás zaujme dekorace, květinová výzdoba, šaty, doplňky pro ženicha, nápady na pánský koutek, fotokoutek, výrobu svatebních novin.. vždy najdete obrovské množství inspirace, která potěší vaše oko. Z této nástěnky potom vyberete (ideálně se snoubencem) jednotlivé fotky, které jsou vašim představám nejbližší a hodláte je nějakým způsobem do své svatby zakomponovat. Měly by společně barevně ladit a můžou obsahovat i barevnou paletu nebo třeba typ písma. A z těchto jednotlivých střípků vytvoříte finální mood board, nejčastěji v podobě koláže. Jeho největší výhodou určitě bude právě možnost okamžitého sdílení se všemi, kdo se jakýmkoliv způsobem na přípravě vaší svatby podílí, ať už se jedná o svědkyni, družičky nebo svatební dodavatele.

Jednu koláž jsme pro vás pro inspiraci na ukázku připravily i my. Veškeré fotky, které jsou v ní použité, jsou právě z Pinterestu a nás samotné velmi oslovily, protože jsou nám blízké jak svou náladou, tak právě barevnou paletou. Výsledná koláž je zpracovaná v programu Canva. Tento inspirativní mood board najdete také na našem profilu na Pinterestu a budeme moc rády, když nás tam začnete sledovat.