Svatební hry a zábava

04.02.2018
Svatební hry oživí každou svatbu. Ať už potřebujete zabavit své hosty nebo rozproudit zábavu, s tímto výběrem určitě nešlápnete vedle..

Svatební noviny

Svatební noviny jsou skvělou formou zábavy právě proto, že v nich můžete shrnout všechny důležité detaily, které se týkají jen vás dvou. Můžete v nich napsat článek o tom, jak jste se seznámili, kde probíhalo vaše první rande, jaké jste podnikli společné dovolené nebo třeba že jste si pořídili domácího mazlíčka a odkdy máte společné vlastní bydlení. Fantazii se meze nekladou. Noviny skvěle oživí společné fotky, křížovky se svatební tematikou nebo třeba kvíz, který prověří svatebčany a jejich znalosti o vás.

Svatební omalovánky

Pokud máte na svatbě i malé děti, je skvělé myslet na ně dopředu. Děti totiž milují barvy a omalovánky se svatební tematikou zabaví nejen Vaše malé, ale i velké hosty. 

Přebalování panenky

V této hře novomanželé předvedou své rodičovské vlohy - společně se musí pokusit miminko přebalit.

Fotokoutek

V poslední době velmi oblíbená zábava, která by neměla chybět na žádné svatbě. 'Výroba' fotokoutku není nijak náročná a zvládne ji jistě každá šikovná družička nebo svědkyně. Důležité je se dopředu vybavit vtipnými rekvizitami, polaroid a zábava může začít. Náš tip je vzít s sebou na svatbu rovnou i knihu, tužky, fixky, nálepky a vyhotovené fotky novomanželům ihned lepit dovnitř. Během chvíle vytvoříte spolu s ostatními svatebčany originální a vtipný dárek, který bude ihned připravený k předání.

Svatební kvíz

Kvíz je jednou z nejoblíbenějších her. Novomanželé se k sobě posadí zády tak, aby na sebe navzájem neviděli. Zují se a do rukou si vezmou boty - vždy jednu svou a jednu od svého protějšku. Moderátor kvízu bude pokládat otázky, ne které se dá odpověď buď "ona" nebo "on" - manželé současně odpovídají právě zvednutím příslušné boty.

Svatební strom

Dnes existuje nepřeberné množství způsobů, jak novomanželům zaznamenat památku z jejich velkého dne. Ať už bude strom dřevěný, nebo vytvoříte obraz k zavěšení, rozhodně sklidí obrovský úspěch. Všichni svatebčané se na svatební strom podepíší, otisknou prsty a poté se jen dopíše datum svatby a místo a další dárek je na světe.

Poznávání protějšku

Princip této hry je velice jednoduchý - novomanželé musí se zavázanýma očima poznat svůj protějšek mezi ostatními dobrovolníky hmatem. Nejčastěji poznává nevěsta ženicha podle hrudníku a ženich nevěstu podle kotníku, variant ale existuje nepřeberné množství a jejich výběr je pouze na vás.

Židlový tanec

Na tanečním parketu se vytvoří kruh z židlí, kterých je o jednu méně než jaký je počet tanečníků. Páry tančí kolem židlí a pokaždé, když přestane hrát hudba, musí na jednu ze židlí usednout. Vždy vypadne ten, na koho již žádná židle nezbyla. Tanec pokračuje do té doby, než některý z párů usedne na poslední židli.

Svatební pytel

Velice vtipná taneční zábava pro pokročilejší hodinu Vašeho dne. Jen je potřeba připravit předem rekvizity - 2-3 pytle (lze použít i povlečení na větší polštář) a ten se naplní nejrůznějšími rekvizitami dle Vašeho vkusu (dětské sluneční brýle, čepice, masky, paruky, klobouky..). Pytle se vezmou na parket a svatebčané si je předávají z ruky do ruky - platí zde podmínka, že nikdo nesmí odmítnout. Jakmile přestane hrát hudba, ten, kdo zrovna pytel drží, si z něj poslepu vytáhne jednu rekvizitu a tu si musí obléct (nasadit). V této rekvizitě tančí a pytel předá dál. Takhle to jde pořád dokola, dokud nejsou oba pytle úplně prázdné (v každém kole si nasadíte jednu rekvizitu a tančíte dál). Nakonec nezapomeňte na skupinovou fotku, která se postará o další výbuch zábavy :-)